Hüseyin Engin Çamurdan

Bağımsız Türkiye Partisi’ni sarsan kaza

Yalova-Bursa Karayolu’nda aşırı hız yapan kamyonun çarptığı otomobilde bulunan BTP’nin iki genel başkan yardımcısı hayatını kaybetti.

Yalova-Bursa, Karayolu’nda dün meydana gelen trafik kazasında Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcıları Lütfullah Dereci ve Hüseyin Engin Çamurdan’ın da aralarında bulunduğu dört kişi hayatını kaybetti. Kaza, saat 15.00 sıralarında Süpürgelik mevkiinde yaşandı. Alınan bilgiye göre, Bursa’dan Yalova giden Şahin Gürler’in kullandığı ev eşyası yüklü 34 MGJ 13 kamyon, aşırı hız ve yolun kaygan olması yüzünden sürücüsünün kontrolünden çıktı. Bölünmüş yolun karşısına geçen kamyon, Yalova’dan Bursa yönüne seyreden Bağımsız Türkiye Partisi Gençlikten sorumlu Genel Bşk.Yrd. Lütfullah Dereci’nin kullandığı 34 VR 1873 plakalı özel otomobile çarptı.

1’İAĞIR 3 KİŞİ DE YARALI
Özel otomobili hurdaya çeviren kamyon, yine Bursa istikametine giden Nazmi Dağdeviren yönetimindeki 41 H 5505 plakalı otobüse çarparak durabildi. Kazada otomobili kullanan BTP Genel Başkan Yrd. Lütfullah Dereci ile aynı araçta bulunan, BTP Genel Başkan Yardımcısı ve Senteks Tekstil Firması Genel Müdürü Hüseyin Engin Çamurdan ve BTP’li Senteks firması yönetim kurulu üyesi Aziz Mete Bozdoğan ile İsrafil Aslan hayatını kaybetti. Kazada kamyonun çarptığı otobüsün sürücüsü Nazmi Dağdeviren ağır, kamyon sürücüsü Yusuf Çimen ile kamyonun kasasında oturan ev eşyalarının sahibi Tuncay Uluçay ve Muhammed Yılmaz ise hafif yaralandılar. Polis olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

Burhan KAZMALI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla